logo VUPASlogo VUPASfacebook logofacebook logomapa stránokmapa stránokyoutubeyoutube

NEPRIHLÁSENÝ : PRIHLÁSIŤ

NOVINKY

NOVINKY

KONTAKT

 

VUP, a.s.
Nábrežná 4
971 04 Prievidza, SR

   
+421 046 543 0591  
objednavky@vupcosmetics.sk  
www.vupcosmetics.sk  

29.04.2020 UROBME VŠETKO PRE ZDRAVÉ ŽILY

NÁVRAT
Urobme všetko pre zdravé žily

Urobme všetko pre zdravé ŽILY

Mať zdravé a krásne nohy je snom každej ženy. Bohužiaľ, príroda neobdarila všetkých rovnako a kŕčovými žilami (varixami) trpí každá druhá žena, či každý tretí muž nad 50 rokov. Nejde pritom len o kozmetickú chybu, ale taktiež o vážny zdravotný problém, s ktorým súvisí mnoho ďalších ochorení a komplikácií.

Zápalové ochorenie žíl sa v prípade nedostatočnej a správnej liečby zhoršuje, postupuje do závažnejších štádií, ktoré si vyžiadajú až chirurgický zákrok.

 

Priebeh vzniku chronického žilového ochorenia:

  • Na začiatku môžete – aj keď len krátkodobo počas dňa – pociťovať, že máte „ťažké nohy“. Ďalšími príznakmi sú tlak v nohách, pálenie, svrbenie, nutnosť vykladať si nohy na stôl. V letných mesiacoch sa príznaky v priebehu dňa, pri dlhom státí či cestovaní zhoršujú. Neskorším pridruženým príznakom sú opuchy, ukážu sa kŕčové žily.

  • Základnou príčinou ochorenia žíl je oslabenie žilovej steny, strata jej elasticity a následné rozšírenie žily.

  • V ďalšom priebehu v súvislosti s rozšírením žilovej steny vzniká nedovieravosť chlopní,  dochádza k obráteniu toku krvi v žilách. V povrchových žilách dolných končatín sa postupne začína hromadiť krv a vzniká vysoký žilový krvný tlak, ktorý následne prechádza aj do malých ciev. Tým sa spomaľuje prietok krvi, okysličenie cievnej steny sa zhoršuje, poškodzuje sa cievna výstelka, vznikajú poruchy jej funkcií a následne sa tvorí zápal.

  • Chronický zápal narúša štruktúru žilovej steny a chlopní, čím pomáha k ďalšiemu rozširovaniu žilovej steny a zhoršeniu žilového odtoku. Narušená cievna stena je priepustnejšia, do okolia presakuje plazma, lymfatické cievy sú preťažené, nezvládajú transport a v dôsledku toho vzniká opuch. Zápal šíriaci sa zo žilovej steny do okolia, poškodzuje podkožné tkanivo, zhoršuje vyživovanie kože. Tieto zmeny môžu viesť až k vredu predkolenia.

Ako môžeme pomôcť naším nohám?

Alternatív ako zmierniť, pozastaviť, či úplne odstrániť priebeh tohto ochorenia je niekoľko. Najľahšie štádia ochorenia je možné liečiť domácou liečbou prírodnými receptami, v horšom prípade je bohužiaľ nutné vyhľadať lekársku pomoc. Najhoršie štádiá si zas žiadajú chirurgický zákrok. V žiadnom prípade sa však neodporúča príznaky ignorovať!

Na domácu liečbu kŕčových žíl odporúčame použitie rôznych gélov, krémov, mastí so špeciálnou receptúrou, či sťahovacích pančúch. Na podporu liečby sú prospešné masáže dolných končatín, buď na sucho, alebo za pomoci olejov, či gélov.

Peggy 3plus Gaštan

  • trojkombinácia účinných rastlinných extraktov
  • na odstránenie pocitu unavených a ťažkých nôh
  • na tlmenie opuchov a zápalov s priaznivým účinkom na žilový a lymfatický systém
  • s príjemným chladivým pocitom

Gél je vhodný nielen k ošetreniu nôh po namáhavom dni, ktorý Vám vyvoláva pocit unavených a ťažkých nôh, ale aj na zníženie vzniku trombóz, kŕčových žíl, modrín a opuchov. Vhodný je aj pre tehotné ženy, ktoré trpia opuchmi nôh.

Gaštanový extrakt je dôležitým prostriedkom pri liečbe varikózy (chorobné rozšírenie žíl), posilňuje oslabené žily, zabraňuje vzniku trombózy a znižuje krehkosť vlásočníc.

Zápalová reakcia, ktorá sa objavuje v priebehu žilového ochorenia, spôsobuje narušenie priepustnosti a rozšírenie cievy, krvná plazma prechádza do okolitého tkaniva a vytvára opuch - Aescín zvyšuje priepustnosť ciev a brzdí telu vlastnú tvorbu zápalových látok, takže zabraňuje vzniku opuchov. Tento účinok podporuje aj metabolizmus a prekrvenie.

Nechtíkový extrakt - pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, zjemňuje a zvláčňuje pokožku.

Gáfor - pôsobí povzbudzujúco na nervovú sústavu, má priaznivý účinok aj pri reumatických bolestiach, s jemne chladivým (osviežujúcim) účinkom.

https://vupcosmetics.sk/krcove-zily

 

copyright ©2024
vupcosmetics.sk

|

|

|